Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
 

Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Słupsku

ul. Szczecińska 99, 76-200 Słupsk

 

Jak korzystać z BIP

ODSTAWA PRAWNA
Biuletyn Informacji Publicznej (w skrócie BIP), to urzędowy publikator teleinformatyczny służący powszechnemu udostępnianiu informacji publicznej, w postaci ujednoliconego systemu stron w sieci Internet.
Na system stron BIP składają się strony podmiotowe oraz strona główna BIP prowadzona przez ministra właściwego do spraw informatyzacji pod adresem http://www.bip.gov.pl. Podmiotową stronę BIP musi prowadzić m.in. każdy organ władzy publicznej, urząd oraz instytucja publiczna w Polsce. Informacje o sprawach publicznych posiadane przez Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Słupsku publikowane są na stronie podmiotowej BIP, prowadzonej pod adresem https://sosirslupsk.naszbip.pl/
Nasz Biuletyn został zaprojektowany i funkcjonuje zgodnie z wymogami ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej oraz rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 stycznia 2007 r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej.

ELEMENTY BIULETYNU
Struktura naszego Biuletynu oparta jest na stronie głównej (startowej) oraz zbiorze podstron BIP, na których prezentowane są informacje na dany temat. Na układ i wizualizację Biuletynu składają się 3 główne elementy:

 • Nagłówek BIP – górna, zawsze widoczna część Biuletynu. Jest identyczna zarówno na stronie głównej, jak również na każdej podstronie BIP. Składa się z menu pomocniczego (wraz z oknem wyszukiwarki) oraz pola tytułu. W polu tytułowym znajduje się nazwa podmiotu prowadzącego podmiotową stronę BIP oraz znak graficzny Biuletynu Informacji Publicznej. Logo BIP jest linkiem, który przekierowuje internautę na stronę www.bip.gov.pl.
 • Lewa kolumna menu – widoczna w lewej strony część BIP, w której wyświetlają się przede wszystkim elementy menu tematycznego (działy, katalogi) oraz graficzne przyciski, ułatwiające przejście do konkretnych zasobów informacyjnych opublikowanych w BIP lub w innych serwisach internetowych.
 • Pole prezentacji informacji – największa, centralnie położona część BIP, służąca do przede wszystkim do prezentacji (wyświetlania) opublikowanych informacji publicznych, ale także komunikatów technicznych lub elementów funkcjonalnych BIP.
Opracowano na podstawie instrukcji korzystania z Biuletynu Informacji Publicznej

Informacje

Liczba wyświetleń: 528
Utworzono dnia: 29.07.2020

Historia publikacji

 • 05.10.2020 11:05, Administrator
  Edycja strony: Jak korzystać z BIP
 • 31.07.2020 13:18, Administrator
  Edycja strony: Jak korzystać z BIP
 • 30.07.2020 11:32, Administrator
  Edycja strony: Jak korzystać z BIP